Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul

Kaş Kaldırma Botoksu

13.09.2021
Kaş Kaldırma Botoksu

Kaş kaldırma botoksu yönteminde cerrahi herhangi bir işlem yapılmadan; kaşların yukarı kaldırılması, kaş düşüklüğü vb. işlemler için kullanılan başarılı bir uygulamadır, fakat normalde kişinin isteğine göre yapılan ekstra bir uygulamadır. Bunun nedeni alın ve göz çevresine yapılan botoksun kaşları da yeterince etkilemesidir, bu işlemleri yaptıran kişi için bu durum yeterli gelmezse ekstra bir uygulama olarak botoksla kaş kaldırma uygulaması yapılır. Kaş kaldırma botoksun da dolgu maddesi olarak hyalüronik asit ve seyreltilmiş botulinum toksini kullanılır. Kaş bölgesine yeteri kadar dolgunun enjektesi ile kaş ve çevresine daha estetik bir görüntü kazandırılır. Kişinin isteğine göre ekstra şekilde yapılan bu uygulama sonucunda kaşlarda çoğunlukla yarım santimlik bir yükselme gözlenebilir.

Kaş Kaldırma Botoksu Uygulaması ve Uygulamadan Sonraki Süreç

Kaş kaldırma botoksu uygulamasında en başta doktor ile görüşülerek hastanın istekleri doğrultusunda gerekli planlamalar yapılır. Sonrasında kaş çevresine gerekli anestezi işlemi yapılır. Anestezi işlemi sonrası 20-30 dakika beklenmelidir. Bekleme sürecinin ardından kaşın iki ucunda bulunan kaslara özel ve ince uçlu iğneler ile dolgu ve seyreltilmiş botulinum toksini enjekte edilir ve bu enjekte süreci yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer.

Uygulama sonrası morarma, yanma hissi, ödem, şişlik vb. durumlar çoğu kişide gözükmez ve uygulama sonucunda ciltte herhangi bir iz kalmaz. Hafif düzeyde bir kızarıklık durumu ve nadirde olsa baş ağrısı gözükebilir. Kaş kaldırma botoksu uygulamasının etkiler 1 hafta içinde tam olarak gözükmeye başlar ve kaşınız kişiden kişiye değişmekle beraber 2-5 mm arası yükselir.

kaş kaldırma botoksu

Kaş Kaldırma Botoksu Kimlere Uygulanmaz

Kaş kaldırma botoksu işlemi Hamile veya emzirme döneminde olan kişilere, kanama problemleri(hemofili) olan kişilere, tedavinin yapılacağı bölge de yani kaş çevresinde ve yüzde deri hastalıkları olan kişilere ve Sinir-kas sistemi hastalıkları bulunan kişilere bu uygulamanın yapılması tavsiye edilmez.

Kaş Kaldırma Botoksu Kalıcı mı?

 Kaş kaldırma botoksu işlemi kalıcı bir işlem değildir. Yaklaşık 6-8 ay civarlarında kalıcı etkisini gösterir. İlk 4 aylık süreçte %70-80 civarlarında kalıcılık etkisi gösterirken geriye kalan 4 aylık süreçte etkisi giderek düşmeye başlar. Kaş kaldırma botoksu etki süresi bittikten sonra uygulamanın istikrarlı bir biçimde tekrar yaptırılmasının bu uygulamanın vücuttaki kalıcılık süresini arttırdığı görülmüştür.

Kaş Kaldırma Botoksu Fiyatı

Kaş kaldırma botoksu fiyatları yaptıracağınız yerin bulunduğu konum, yaptırmayı tercih ettiğiniz klinik ve doktora göre değişmekle beraber ortalama 1000-2000 TL arası değişmektedir. Üstte saydığımız fiyatı etkileyen kriterler dışında kullanılacak dolgu ve botulinum toksini miktarları da fiyat durumunu etkileyen kriterlerdendir. En kesin fiyat bilgisine kaş kaldırma botoksunu yaptırmaya karar verdiğiniz kliniği arayarak veya doktor muayenesi sonucu ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish