Botoks | İstanbul Dolgu Botox | Burun ve Dudak Dolgusu | @istanbuldolgubotox
 

Botoks

Botoks alın, göz çevresi, kaş arası, dudak üzeri, burun üzerinde oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılır.

Çağrı Merkezi

Online Randevu

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/nazolabial-dolgu.png

Botoks

Botoks alın, göz çevresi, kaş arası, dudak üzeri, burun üzerinde oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca mimiklerini çok kullanan kişilerede, kırışıklığa genetik olarak yatkın kişilerde kırışıklık olamadan da oluşumunun önlenmesi için uygulanabilir. Koltuk altı aşırı terleme tedavisinde ve bazı dirençli gerilim tipi baş ağrıları da kullanım alanlarındandır.

Botoks Uygulama Yerleri Nelerdir?

  • Burun üzerindeki çizgilenmeler
  • Göz çevresi kırışıklıkları
  • Alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları
  • Dudak çevresi kırışıklıkları
  • Boyun bölgesi kırışıklıkları
  • Dudak kenarından çeneye doğru inen çizgiler
  • Koltuk altı, avuç için ve ayak tabanı terlemeleri

Botoks, kırışıklıkların giderilmesi için yapılan ameliyat gerektirmeyen bir enjeksiyon işlemidir. Bir protein türü olan Botoks, “clostridium botulinum” isimli bakteri çeşidinden üretilmektedir. Basit ve acısız uygulama yöntemi sayesinde birçok kişi botoksu tercih etmektedir. Önceleri göz sağlığında ve nöroloji dalında kullanılan bu bakterinin ürünü günümüzde kozmetikte oldukça popülerdir.

Botoks Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yüzümüzdeki mimiklerin çalışmalarıyla beraber yüzde çizgilenmeler meydana gelmektedir. Uzun süreli bu mimiklerin çalışmasıyla, çizgiler de derinleşmektedir. Botoks yüzdeki bu çizgilenmeyi gidermek için yapılan uygulamadır.

Benzer Hizmetlerimiz

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/kok-hucre-tedavisi-prp.png

Kök Hücre Tedavisi

PRP sistemi; vücuda enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp, aktif hale geçirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/massater-botoks.png

Massater Botoks

Masseter Botoksu, botulinum toksini tip A’nın çiğneme kası olarak da bilinen masseter kasına enjeksiyonu ile gerçekleştirilen bir botoks türüdür.

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/mezoterapi.png

Mezoterapi

Mezoterapi, cildi gençleştirmek, saç kalitesini iyileştirmek ve vücudu şekillendirmek için kullanılan bir tedavi tekniğidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Botoksu ne zaman ve niye yaptırmalıyım?

Eğer göz çevreniz genç yaşlardan itibaren gülerken aşırı kırışıyorsa, konuşurken veya birşey okurken sürekli kaş çatma hareketi yapıyorsanız, alın çizgileriniz çok belirginse, kaşınız düşükse, yüzünüzde sarkmalar yeni başladıysa botoks yaptırabilirsiniz.

Botoks tedavisi için uygun bir aday mıyım?

Botoks uygulaması 18-65 yaş arası yapılabilir. Botoks uygulamasında amaç kırışıklıkların oluşmasını ve derinleşmesini engellemektir. Bu nedenle tedaviye erken başlanırsa etkinliği ve sonuçları daha iyi olacaktır. Uygulanacak alanın yaygınlığı ve derinliğine göre kullanılması gereken ilaç miktarı değişkenlik gösterecektir.

Botoks tedavisinin etkinliğini ne zaman fark ederim ve ne kadar sürer?

Botoks tedavisinin sonuçları 3-5 gün sonra başlar. Tedavi etkinliği 3-6 ay devam eder. Tekrar edilen uygulamalar ile tedavinin etkinliği artar.

Botoksun yan etkileri nelerdir?

Yapıldıktan sonra çok kısa süreli kızarıklık ve ödem olabilir. Bazen yapılan bölgede birkaç gün sürebilen geçici küçük morluklar olabilir. Çok nadiren botoksun komşu kasları etkilemesine bağlı geçici asimetri veya göz kapağı düşüklükleri olabilir. Bu tür yan etkiler geri dönüşümlüdür.

Scan the code