Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul

Dudak Dolgusu Kalıcılığı

13.09.2021
Dudak Dolgusu Kalıcılığı

Dudak dolgusu kalıcılığı diğer estetik uygulamalar gibi tamamen kalıcı değildir. Dudak dolgusu kalıcı dudak dolgusu ve geçici dudak dolgusu olmak üzere ikiye ayrılır. Kalıcı dudak dolgularında dudaklara silikon işlemi uygulanır ve geçici dudak dolgularına göre çok daha uzun bir süre kalıcılığını sağlar. Geçici dudak dolgularında ise farklı dolgu maddeleri kullanılır. Bunlardan en sık kullanılan dolgu maddesi ise hyalüranik asittir, çünkü dudak dokusuna uyumu en yüksek dolgulardan biridir. Kalıcı dudak dolgularında kullanılan silikonun türü permalip silikon olduğu için bu uygulamaya tıp literatüründe permalip kalıcı dudak dolgusu adı verilir.

Dudak dolgusu işlemi geçici şekilde yani permalip silikon değil de dolgu yöntemi ile yapıldığında 12-18 ay arası kalıcılığını sağlayabilirken kalıcı yani permalip silikon takılması tercih edilen yöntemde bu süre çok daha uzun ve çok daha kalıcıdır, ama yaptıranların çoğu dolgu yöntemini tercih etmektedir. Bunun nedeni dolgu yönteminde kullanılan hyalüranik asidin doğal bir dolgu malzemesi olması ve bundan dolayı daha güvenilir hissettirmesidir. Permalip kalıcı dudak dolgularında kullanılan permalip silikonunda vücut için bir zararı yoktur bundan dolayı permalip silikon yöntemi de tercih edilebilir. Yani daha uzun ve kalıcı bir yöntem istiyorsanız permalip kalıcı dudak dolgusunu geçici ve daha doğal hissettirecek bir yol istiyorsanız geçici dudak dolgusunu tercih etmelisiniz.

dudak dolgusu kalıcılığı

Her iki yöntemde ameliyat sonrası benzer süreçlere sahiptirler. İkisinde de ödem ve şişlik oluşur ve bu durum 1 hafta sonrasında düzelir. Bu 1 haftalık süreçte ağzı çok zorlayacak germe hareketlerinden de kaçınılmalıdır. Bir haftanın sonunda dudaklara uygulanan bu işlemler yüze uyum sağlayacaktır.

Dudak dolgusunun çoğu estetik uygulamasından en büyük farkı size kalıcılık konusunda seçenek sunabilmesidir. Çoğu estetik uygulamasında hyalüronik asit dolgu malzemesi olarak kullanıldığından ve dolgu malzemesi belli bir süre sonra erimeye başladığından isteseniz de kalıcı hale getirecek bir yol yoktur, yalnızca dolgunun erimesinden sonra yaptırılan estetik uygulamasının tekrar uygulanması daha uzun ve kalıcı bir tecrübe sağlar fakat bu artış uzun süreli bir artış değildir. Ama dudaklar yapısı gereği içine permalip silikon konulabileceği için kalıcı bir dolgu tecrübesi yaşanabilir.

Dudak dolgusunda kalıcılığın tek yolu permalip kalıcı dudak dolgusu yani silikon yöntemi değildir. Bu yöntem haricinde ameliyatlar aracılığı ile yağ enjeksiyonu vb. yöntemler bulunmaktadır. Fakat akışkan bu tarz maddelerin kullanımı sonucunda enjekte edilen madde çevresine yapışabilir veya vücut bu maddeyi kabul etmeyerek ters reaksiyonlar gösterebilir. Permalip silikon yönteminde kullanılan silikon akışkan değildir ve çevresiyle reaksiyona girmez. Bundan dolayı yaptırdığınız dudak dolgusunun kalıcı olmasını istiyorsanız permalip silikon yöntemini tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish