Fransız Askısı | İstanbul Dolgu Botox | Burun ve Dudak Dolgusu | @istanbuldolgubotox
 

Fransız Askısı

Fransa’da geliştirilen, içi polyester dışı silikondan yapılmış esnek iplerle ‘’AMELİYATSIZ’’ bir yüz germe işlemidir.

Çağrı Merkezi

Online Randevu

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/fransiz-askisi.png

Fransız Askısı

Fransa’da geliştirilen, içi polyester dışı silikondan yapılmış esnek iplerle ‘’AMELİYATSIZ’’ bir yüz germe işlemidir. Fransa’da yüksek teknolojiler ile geliştirilen “İP ASKI” tekniği; kopma riski olmayan, “dinamik askı” özelliğine sahip olan sağlam iplerlerden oluşur. Fransız askı; yüzün mimik hareketlerine uyarak esneyebilen, ifade bozukluğu yaratmadan germe yapan, 4-6 sene kalıcılığı olan bir iptir.Zamanla çevresel ve genetik etkenler nedeniyle yer çekimine karşı koyması zorlaşan cildimizde gevşemeler, sarkmalar ve derin kırışıklıklar meydana gelebiliyor. Fransız askısı; yüz hatlarının, yüz ovalinin tekrar oluşturulması, düşük kaşların kaldırılması, dudak, burun kenarı, çene, boyun bölgesi çizgilerinin hafifletilmesinde ve yüzün gerilmesinde uygulanan oldukça başarılı, uzun süreli ve etkili bir yöntemdir.

Fransız Askı’nın Avantajları Nelerdir?

  • Geleneksel yüz gerdirme operasyonuna göre daha düşük maliyetli.
  • Ameliyat gerektirmediği için yan etkileri daha az oluyor.
  • Geri döndürülebiliyor
  • Etkisi hemen görülüyor.
  • İşlem çok kısa sürüyor.
  • Uygulama sonrası sosyal ve iş yaşamına dönüş hızlı oluyor.

Kullanılan ipler kalıcıdır ve diğer iplere göre daha uzun etkili olup ortalama 5 yıl etki gösterir. İpler kalıcı olduğundan uygulamadan yıllar sonra bile iplerin tekrar çekilmesi ve gerilmesi mümkündür. Fransız askı; diğer kılçıklı iplerden çok daha fazla ve daha güçlü tırtık içerir. Bu sebeple çok daha güçlü çekme kuvveti ve germe yapar .

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı yüz gerdirme operasyonu lokal anestezi kullanılarak uygulanmaktadır. Ortalama 45 dakika süren bu işlem, dikiş atılmasına bile gerek kalmadan yapılmaktadır. İp askı genellikle kulağın üzerine tutturulduğu için dışarıdan herhangi bir kötü görüntü oluşmamaktadır. Fransız ip askı yüz gerdirme işlemi sonrasında hasta gündelik yaşamına hemen geri dönebilir. 2 yıl kalıcı bir etki sunan bu işlem, uygulamanın hemen ardından kendisini göstermektedir. Ortalama 6 haftalık bir süre sonrasında tamamen oturacaktır.

Benzer Hizmetlerimiz

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/kok-hucre-tedavisi-prp.png

Kök Hücre Tedavisi

PRP sistemi; vücuda enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp, aktif hale geçirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/massater-botoks.png

Massater Botoks

Masseter Botoksu, botulinum toksini tip A’nın çiğneme kası olarak da bilinen masseter kasına enjeksiyonu ile gerçekleştirilen bir botoks türüdür.

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/mezoterapi.png

Mezoterapi

Mezoterapi, cildi gençleştirmek, saç kalitesini iyileştirmek ve vücudu şekillendirmek için kullanılan bir tedavi tekniğidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Fransız ip askı ne kadar sürede iyileşir?
İyileşme süresi 2 gün ile 2 hafta arasında değişen bir operasyondur. Ancak net bir süre verebilmemiz mümkün değildir. Her kişiye has gösterdiği rekasiyonlar olabilir. Doğal olarak bu süre zarfının da uzaması gayet normal karşılanmaktadır.
Fransız ip askı ne kadar kalıcıdır?
Bu yöntemin kalıcılık süresi en az cerrahi operasyonlar kadar başarılıdır. Bilinen verilere dayanarak 2-3 yıl arasında hastaların kalıcı olarak gerdirme operasyonundan başarı elde ettiğini açıkça söyleyebiliriz. Süre açısından değerlendirildiğinde cerrahi operasyonlara yakın olduğunu belirtmek isterim.
Fransız ip askı hangi bölgelere uygulanabilir?
İp askısı, sarkma ve kırışıklık tedavilerinde kullanıldığı için en sık kullanıldığı bölge yüz ve boyun bölgesidir. Ayrıca vücudun diğer belli bölgelerine de uygulanmaktadır.
Scan the code