Göz Altı Işık Dolgusu | İstanbul Dolgu Botox | Burun ve Dudak Dolgusu | @istanbuldolgubotox
 

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altlarındaki şişlik, morluk, grilik, karanlık görünümü yok etmeye yarayan özel bir cilt dolgusu işlemidir.

Çağrı Merkezi

Online Randevu

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/goz-alti-isik-dolgusu.png

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altlarındaki şişlik, morluk, grilik, karanlık görünümü yok etmeye yarayan özel bir cilt dolgusu işlemidir. Göz çevresi, göz altı, göz altı torbaları ve gözyaşı oluğu gibi bölgelere çok ince uçlu mezoterapi iğneleri ile hacim kazandırılır.

Gözaltındaki mor halkalar nedeniyle, fazla kırışığı olmayan genç bir kadın bile olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun görünebiliyor. Bu hyaluronik asit enjekte edildiği yerde, ışıltı, parlaklık ve pırıltı gibi bir illüzyon yaratarak, morluk, grilik, karanlık gibi göz altı görüntülerini yok ederek daha estetik ve dinç bir görünüm sergiliyor. Böylece yorgun ve bitkin görüntü kayboluyor. Genellikle göz önünde olan insanlar tarafından tercih edilen göz altı ışık dolgusu oldukça etkili bir uygulamadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

  • Bu tedavi ile çözümlenebilecek sınırda şikayeti olan;
  • Gebe olmayan,
  • Bebek emzirmeyen,
  • Gelişim çağı tamamlanmış kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilir.

Göz altı ışık dolgusu için enjekte edilen cilt dolgusu, çapraz bağlı, konsantresi düşürülmüş hyaluronik asittir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu tedavi tıpkı yüz ve dudak dolgusu gibi çok ince uçlu iğnelere sahip olan enjeksiyonlar ile yapılır. Tedavi başlamadan önce göz çevresi muayene edilir ve hastanın ten rengi, problem derecesi göz önünde bulundurularak tedavi içeriği ayarlanır. Uygulamadan önce de göz çavresine düşük dozda bir lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi etki ettikten sonra,

  • Göz çevresi özel bir tonik ile silinir. Kir ve makyajdan arındırılır.
  • Göz çevresinde belli bir rota izlenerek gerekli tüm noktalara doktorun ayarladığı doz ile ufak dolgu aşılamaları yapılır.
  • Ön görülen tüm noktalar aşılandıktan sonra rahatlatıcı bir tonik ile göz çevresi silinir.
  • Kızarıklık öneleyici medikal bir krem uygulandıktan sonra göz çevresine yerleştirilen pamuk üzerinden soğuk uygulaması yapılır. Bu uygulama kızarıklığı yatıştırmak ve rahatlatmak içindir.

Benzer Hizmetlerimiz

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/kok-hucre-tedavisi-prp.png

Kök Hücre Tedavisi

PRP sistemi; vücuda enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp, aktif hale geçirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/massater-botoks.png

Massater Botoks

Masseter Botoksu, botulinum toksini tip A’nın çiğneme kası olarak da bilinen masseter kasına enjeksiyonu ile gerçekleştirilen bir botoks türüdür.

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/mezoterapi.png

Mezoterapi

Mezoterapi, cildi gençleştirmek, saç kalitesini iyileştirmek ve vücudu şekillendirmek için kullanılan bir tedavi tekniğidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Gözaltı ışık dolgusu sonrasında iyileşme süreci nasıl olur?

Gözaltı ışık dolgusu işlemi sonrasında hafif şişlikler olabilir. Bu şişlik, 1 hafta içinde hızla iner. Uygulamanın yapıldığı gün sıcak duş alınmamalı ve spor yapılmamalıdır. Ertesi gün normal hayata dönülebilir.

Gözaltı ışık dolgusu sonrası ağrı olur mu?

İçeriğinde lokal anestezik ajan bulunduğu için işlem tamamen ağrısızdır. Gözaltı ışık dolgusu uygulaması sonrası, sorunsuz ve oldukça konforlu bir dönem olarak geçer.

Gözaltı ışık dolgusu için yaş sınırı var mıdır?

Gözaltı ışık dolgusu, yapısal olarak gözaltı bölgesinde çöküklük varsa veya yaşlanmaya bağlı gözaltı bölgesinde sönme, çökme daha koyu görünüm oluştuysa yapılan bir uygulamadır. Bu yüzden 18 yaştan itibaren yapılabilir.

Gözaltı ışık dolgusu ne sıklıkla yapılabilir?

Gözaltı ışık dolgusunun etkisi kişiden kişiye değişebilir fakat etkisi ortalama 1-1.5 yıl sürer. Etkisinin azaldığı görülürse rahatlıkla tekrarlanabilir.

Gözaltı ışık dolgu uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Gözaltı ışık dolgusu işleminden sonra buz uygulaması yapılır. İlk gün sıcak banyo önerilmez. Uygulamadan sonra ilk iki gün aşırı yüz hareketlerinden ve gülmekten kaçınılmalıdır. İlk hafta aşırı hareketli sporlar yapılmamalıdır.

Scan the code