Kök Hücre Tedavisi (PRP) | İstanbul Dolgu Botox | Burun ve Dudak Dolgusu | @istanbuldolgubotox
 

Kök Hücre Tedavisi
(PRP)

PRP tedavisi kişinin kendi kanından elde edilen plazma ile yavaşlayan hücre yenilenmesinin yeniden sağlamasıdır.

Çağrı Merkezi

Online Randevu

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/kok-hucre-tedavisi-prp.png

Kök Hücre Tedavisi (PRP)

PRP (Platelet Rich Plasma), en doğal gençleşme yollarından biri. Güneş ışınları, sigara kullanımı, gebelik, stresli yaşam ve beslenme düzeninin dengesizliği gibi birçok etken sebebiyle yıpranan cildimiz PRP tedavisi sayesinde kaybettiği yapıları geri kazanır. Çok çeşitli vücut alanlarında kullanılabildiği gibi, hastanın kendi kanı kullanılarak yapılan bir tedavi olduğu için tamamıyla doğal; tamir mekanizmaları uyaran, kullanışlı bir tedavi metodudur.

PRP Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Göz altı dahil tüm yüz
  • Boyun ve dekolte bölgesi
  • Saç dipleri
  • Boyun
  • Basen bölgesi
  • El üzeri

Kanın pıhtılaşmasını sağlayarak vücuttaki onarımı sağlayan Plateletlerin (trombosit hücreleri) görevi vücutta oluşan herhangi bir hasar durumunda doku onarımını sağlamaktır. PRP sisteminde ise amaç; ayrıştırma işleminden geçirilerek elde edilen plateletlerin ve büyüme faktörlerinin ihtiyaç duyulan bölgeye çok daha fazla ulaşmasını sağlamaktır. Bu sayede kolajen üretiminin oluşmasını uyarmada etkili olan PRP yöntemi; cildimizin gençleştirilmesinde saç, yüz, vücut yani vücudumuzun her alanının hızla yenilenmesini sağlamada en etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

PRP (Kök Hücre Tedavisi) Nasıl Yapılır?

Uygulama hastadan alınan kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabii tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen zenginleştirilmiş plazmanın (PRP), yine aynı hastaya geri verilmesi işlemidir. İşlem süresi ortalama 30 dakika sürer. İşlem sırasında ve sonrasında acı hissedilmez.

Benzer Hizmetlerimiz

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/kok-hucre-tedavisi-prp.png

Kök Hücre Tedavisi

PRP sistemi; vücuda enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp, aktif hale geçirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/massater-botoks.png

Massater Botoks

Masseter Botoksu, botulinum toksini tip A’nın çiğneme kası olarak da bilinen masseter kasına enjeksiyonu ile gerçekleştirilen bir botoks türüdür.

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/mezoterapi.png

Mezoterapi

Mezoterapi, cildi gençleştirmek, saç kalitesini iyileştirmek ve vücudu şekillendirmek için kullanılan bir tedavi tekniğidir.

Sıkça Sorulan Sorular

PRP tedavi uygulama süresi ne kadardır?

Yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır.

PRP uygulaması ne kadar sıklıkla yapılmalıdır?

15 günde bir yapılan 3 uygulama ile PRP yönteminin sonuçları tam olarak gözlemlenir. Cildin gençleşmesi, parlaklığı, yüzdeki temel çizgilerin iyileşmesi, 1 kür denilen 3 seanslık PRP yönteminin uygulanması ile sağlanır.

PRP uygulaması acı verir mi?

PRP uygulaması enjeksiyonla yapılır. Kan alınması esnasında duyulan rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı hissi beklenmez. Uygulama öncesinde, işlem bölgesine sürülen anestezik kremler acı hissini engeller.

Scan the code