Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

13.09.2021
Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu Cildimizde hyalüronik asit isimli bir bileşik vardır. Bu bileşik su tutucu özelliği sayesinde vücudumuzun nemli ve diri gözükmesini sağlar. 

Hyalüronik asit miktarı yaş ilerledikçe azalır ve cilt canlılığını kaybetmeye başlar. Göz altı ışık dolgusu işlemi hyalüronik asit kullanarak göz altında oluşan çukurların doldurulmasını, göz çevresindeki cildin gençleştirilmesini, ciltteki kaybolan canlılık ve nemin geri kazanılmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Özetle Göz altı ışık dolgusu azalan hyalüronik asidin Göz altı bölgesine geri kazandırılmasıdır. 

göz altı ışık dolgusu 
göz altı ışık dolgusu fiyatları

UYGULAMA İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER 

Göz altı ışık dolgusu yapısal olarak yani doğuştan göz altı bölgesinde çöküklük, sönme, koyu bir görünüm varsa ya da yaşlanmaya bağlı böyle oluşumlar gözlenmeye başlanmışsa yapılan bir uygulamadır. Bu yüzden çoğu estetik tedavide olduğu gibi 18 yaşından sonra yaptırılabilir. 

Diğer estetik uygulamaları gibi Göz altı ışık dolgusu da kalıcı bir uygulama değildir. Etkisi ise kişiden kişiye değişmekle beraber 12-36 ay arası devam edebilir. Her Işık dolgusu uygulamasından sonra vücudun uygulamaya alışması sebebiyle vücuttaki etki süresi uzar. Göz altı ışık dolgusu uygulandıktan sonra etkisi hemen gözüken bir uygulama değildir. Ortalama 7 ila 10 gün sonrasında göz çevresindeki etkisi görülmeye başlar. 

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU AMELİYAT SÜRECİ 

Göz altı ışık dolgusu tek seanslık bir uygulama değildir. İhtiyaç duyulan seans sayısı kullanılan dolgu malzemesine göre 1 ile 3 seans arası değişebilir. Eğer birden fazla seansa gidilecekse seanslar arasına 3 hafta süre koyulması önerilir. Kullanılan dolgu malzemeleri eskiye göre daha teknolojik ve kaliteli olduğundan dolayı çoğunlukla tek bir seans yetmektedir.

 Göz altı ışık dolgusu uygulaması 5-15 dakika arası sürer. Anestezi teknolojisinin gelişmesi sayesinde işlem sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Göz altı ışık dolgusu işlemi tiroid hastalarına, Behçet hastalığına sahip kişilere, SLE vb. bağışıklık sistemi hastalıkları olan kişilere ve pıhtılaşma bozukluğu olan kişilere önerilmez. İşlem sonrasında eğer yapılan dolgudan memnun kalmazsanız veya sonradan bu işleme devam etmek istemezseniz dolgunun yapıldığı bölgelere hyaluronidaz adlı bir madde enjekte edilerek yapılan dolgu rahatlıkla eritilebilir ve hiçbir yan etki de görülmez. 

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU FİYATI 

Göz altı ışık dolgusu fiyatı yaptırılan seans sayısı, yaptırılan yer, kullanılacak dolgu malzemesine göre değişiklik gösterebilir ama ortalama seans başına 1500 TL ile 3000 TL arası değişim göstermektedir. Bulunulan şehre göre değişebilir fakat fiyat yelpazesi çoğunlukla bu fiyat aralığında değişmektedir. 

Büyük şehirlerimizden bazılarındaki Göz altı ışık dolgusu fiyatlarına bakacak olursak İstanbul’da fiyat aralığı 2500-3000 TL, Ankara da 1600-2500 TL, İzmir’de ise 1500-2000 TL aralığında değişmektedir. Bu işlemi alanında uzman doktorlara yaptırmak önemlidir bundan dolayı fiyatlandırmadan önce sağlığınızı ön planda tutmanız ve uzman bir doktora başvurmanız faydanıza olacaktır. 

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish