Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul

Burun Ucu Kaldırma

13.09.2021
Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu kaldırma işlemi burnun uç bölgesinde yani burnun kıkırdak halindeki kısmına kaldırma işlemi yapılması ve burnun yüze daha uyumlu bir şekil almasını sağlayan tedavi yöntemidir. Burun ucu kaldırma ameliyatı çoğunlukla 18 yaş ve üstünde olması sebebiyle genel kemik gelişimi son halini almış kişilerde; Burun ucunda düşüklük, geniş uçlu burun, burun deliklerinde asimetri, aşırı sivri burun uçları ve burun kanatlarının daraltılması için yapılması tavsiye edilen bir uygulamadır.

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı ve Sonrası

Burun ucu kaldırma ameliyatı uygulama süreci olarak genel burun ameliyatı ile çoğunlukla karıştırılmaktadır. Burun ucu kaldırma ameliyatında burnun uç kısmındaki kıkırdak bölgeye işlem yapılır yani burun ameliyatındaki gibi kemikleşmiş bölgeye işlem yapılmaz bundan dolayı çoğunlukla morarma görülmez ve iyileşme süreci çok daha hızlı olur. Ameliyat süreci bittikten sonra hastanede yatma süreci gerekmez. Hasta 4-6 saat içerisinde evine gidebilir. Sonraki süreçte ise ilk hafta gözle görülür bir iyileşme görülür ve 1 ayın sonunda ise burun yüze tamamen uyum sağlar.

Burun ucu kaldırma ve diğer burun ameliyatlarında en çok çekinilen şey tamponlardır. Teknolojinin gelişmesi ile gelen silikon tamponlar soluk almayı engellemez ve çıkarması eski tür tamponlara göre çok daha kolay ve acısızdır. Burun ucu kaldırma ameliyatı diğer estetik ameliyatlara göre daha kolay ve risksiz bir ameliyattır. Yine de tecrübeli bir doktora yaptırmak her zaman daha doğru bir tercih olacaktır.

Burun ucu kaldırma fiyatı? burun ucu kaldırma ameliyatının kalıcılığı

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatının kalıcılığı

Burun ucu kaldırma işleminin kalıcılık durumu ameliyatın başarısı ile orantılı bir şekilde değişebilir. Bu alanda uzmanlaşmış bir doktora yaptırıldığı düşünülürse kalıcılığı kişiden kişiye en az 1 en fazla 1,5 yıl arasında değişiklik gösterebilir. Bu konu hakkında araştırma yaparsanız “egzersizle vs. burun ucu düzelir mi?” gibi başlıkların çok aratıldığını görebilirsiniz. Bu şekilde de çok büyük bir değişiklik beklentiniz yoksa ufak değişimler gözlenebilir fakat hem uğraştırıcı hem de kalıcılık olarak pek istikrarlı bir yol değildir. Bundan dolayı en net ve en uzun süreli değişimi burun ucu kaldırma ameliyatı ile elde edebilirsiniz.

Burun ucu kaldırma fiyatı

Burun ucu kaldırma ameliyatının kesin bir fiyatlandırması yoktur. Kesin fiyat bilgisi doktorun muayenesi sonucu öğrenilebilir. Ama devlet hastaneleri için konuşacak olursak Burunda Burun ucu kaldırma vb. gibi sadece kıkırdak dokuda yapılan değişikliklerin fiyat aralığı 500-1000 TL arası değişmektedir. Eğer sadece kıkırdak değil Burun kemiğine de müdahale olursa 1000-3500 TL arası değişen ameliyat fiyatları görülmektedir. Özel hastanelerde ise fiyatlar işlemin yaptırıldığı doktora ve gidilen özel hastaneye göre çok büyük farklılıklar göstermektedir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish