Masseter Botoks | İstanbul Dolgu Botox | Burun ve Dudak Dolgusu | @istanbuldolgubotox
 

Masseter Botoks

Çene şekil bozukluğuna sahip kişilerin başvurduğu estetik türlerinden biri masseter botokstur.

Çağrı Merkezi

Online Randevu

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/massater-botoks.png

Masseter Botoks

Çene şekil bozukluğuna sahip kişilerin başvurduğu estetik türlerinden biri masseter botokstur. Aynı zamanda diş sıkma ve diş gıcırdatma problemli olan kişilerin de çözüm yolu olan çene botoksu, yüz hatlarını ameliyat ile şekillendirme özelliğine sahip. Botoks yaptırma sebeplerin başında gelen kırışık giderme, yine çene törpüleme işleminin yararları arasında yer alıyor. Doğal yolla cerrahi bir müdahale bulunmadan daha estetik çene hatlarına kavuşmak isteyenlerin adresi masseter botoksu olacaktır.

Diş Sıkmanın Ne Gibi Zararları Vardır?

  • Diş sıkmak öncelikle diş minesine zarar verir.
  • Baş ağrısı, çene ağrısı ve kulak çınlamalarına sebep olur.
  • İlerleyen dönemlerde boyun kasları da sertleşir ve kaslarda tutulmalar başlar.
  • Arka çenemizde yer alan masseter kası dediğimiz kas yapısı güçlenir, bu kasın büyümesi yüzümüzün asimetrisinin bozulmasına sebep olur.

Masseter Botoksu ile enjeksiyon kasları rahatlatıp zamanla zayıflatarak etki eder. Bu, boyutunu azaltabilir, nihayetinde daha küçük bir çene çizgisi ve daha dar görünen bir yüz ile sonuçlanabilir. Sonuçlar yalnızca birkaç hafta sonra fark edilir hale gelir.

Masseter Botoksu Nasıl Yapılır?

Çene botoksunda botoks maddesi enjektör ile masseter kasına uygulanır ve kasın gevşemesi hedeflenir. Sonucunda ise kişinin yüz hatlarında incelme ve küçülme meydana gelir. Cerrahi bir işlem olmadan ağrısız şekilde çene botoksu işlemi uygulanmaktadır. Maksimum 10-15 dakika içinde tamamladan bu botoks işleminde iyileşme süreci yok diyebiliriz. Uygulanan botoks hemen etkisini gösterdiği gibi, acı ve ağrı hissettirmediği için kişi normal hayatına hızla dönebilir. Aynı zamanda sık sorulan sorulardan biri olan yemek yerken hissedilen bir ağrı da söz konusu değildir.

Benzer Hizmetlerimiz

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/kok-hucre-tedavisi-prp.png

Kök Hücre Tedavisi

PRP sistemi; vücuda enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp, aktif hale geçirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/massater-botoks.png

Massater Botoks

Masseter Botoksu, botulinum toksini tip A’nın çiğneme kası olarak da bilinen masseter kasına enjeksiyonu ile gerçekleştirilen bir botoks türüdür.

https://istanbuldolgubotox.com/wp-content/uploads/2022/09/mezoterapi.png

Mezoterapi

Mezoterapi, cildi gençleştirmek, saç kalitesini iyileştirmek ve vücudu şekillendirmek için kullanılan bir tedavi tekniğidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Masseter Botoksu kimlere yapılır?

Masseter botoksu çenesindeki genişlik kemik yapısından değil de, kas kütlesinden kaynaklanan kişiler için uygun bir tedavi yöntemidir. Çene çizgisinin belirsiz olması, kilo verilse dahi yüzün fazla yuvarlak ya da kare görünmesinden rahatsız olan kişilere uygulanır.

Masseter Botoks ile çene küçültme ameliyatı arasında ne farklar var?

Botoks ile çene küçültme, klinik ortamda yapılabilen nispeten acısız ameliyatsız bir prosedürüdür. Çene küçültme ameliyatı, yeniden şekillendirme için çene kemiğinde kesi veya tıraşlama yapılmasını içeren invaziv yani cerrahi bir prosedürdür.

Birinin diğerine göre avantajları/dezavantajları nelerdir?

Masseter botoksu ile çene küçültme, herhangi bir kesinti veya potansiyel komplikasyon olmadan bölgede doğal, ince bir gelişme sağlayabilir. Çene küçültme ameliyatı, TME bölgesi boyunca sansasyon sorunlarına, diş hekimliği sorunlarına ve ağrı potansiyeline neden olabilir. Botoks ile çene küçültme aslında TMJ rahatsızlığının tedavilerinden biridir.

Masseter botoksun yan etkileri var mı?

Deneyimli bir uzman tarafından, botoks’un hücresel ve moleküler mekanizması bilinerek, doğru doz ve zamanlamayla, doğru noktalara uygulandığı takdirde kesinlikle güvenli bir işlemdir. Birçok işlemde olduğu gibi tekrarlı ve bilinçsiz kullanımından kaçınmak gerekir.

Scan the code