Cevizli Mah. Tugayyolu Cad. Ofisim İstanbul Plazaları B Blok Kat 2 Maltepe / İstanbul

Gözaltı Işık Dolgusu

27.06.2021
45
Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Dermal dolgu veya yumuşak doku dolgusu olarak da bilinen göz altı dolgusu, çökük veya renksiz göz altı alanlarının görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir hyaluronik asit enjeksiyonudur. Gözaltı ışık dolgusu, kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltırken göz altındaki koyu halkaları ve torbaları azaltmanın etkili bir yoludur. Bu ameliyatsız tedavi, yüzünüzü tazeleyecek ve size daha genç bir görünüm kazandıracaktır.

Gözaltı Torbalarından Nasıl Kurtulur?

Birçoğumuz için yaşlandıkça yüzümüzdeki derinin gevşediğini fark ederiz. Yaşlandıkça çökük gözlerin veya koyu halkaların farkında olmak tamamen normaldir ve bu güvensizlikten muzdarip olan çoğu kişi, görünüşümüzü tazelemenin ve daha genç hissetmenin yollarını arayanlar, gerçekten güveni geri kazanabilir .

Kullandığımız yumuşak gözaltı ışık dolgusu, yumuşak dokuda bulunan doğal olarak oluşan hyaluronik aside benzer farmasötik sınıf hyaluronik asitten oluşur. Cildi destekler ve nemlendirir ve gözaltı kanallarında kullanım için en güvenli dolgu maddelerinden biri olarak kabul edilir.

Koyu Halkalar ve Göz Torbaları Neden Oluyor?

Bazı insanlar doğal olarak daha çökük göz şekilleri veya göz torbaları ile doğarlar. Diğerleri ise gözlerimizin altındaki cilt yaşla birlikte gevşer ve yaşlandıkça daha belirgin hale gelen bir şeydir.

Genel olarak görünümdeki bu düşüşün nedeni, yanaklardaki yağın yüzün ortasına inerek göz çevresinde yarım daire şeklinde çöküntüler oluşturmasıdır. Bu genellikle yorgun bir görünüm yaratır ve aynı zamanda insanları yaşlandırmaya da neden olur.

Gözaltı Işık Dolgu Enjeksiyonları Nelerdir ve Nasıl Yardımcı Olurlar?

İç göz kenarından üst yanağa uzanan oyuk alana “gözyaşı oluğu” denir. Burada depresyonunuz varsa, gözler çökük görünür ve genellikle “koyu halkalar” olarak bilinen gözlerin altında hoş olmayan gölgeler oluşturur. Gözaltı torbalarınız varsa, gözaltı ışık dolgu tedavimiz de bunları azaltmaya yardımcı olacaktır.

Ameliyatsız gözaltı dolgu tedavimizde, vücutta doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asit (HA) ile yapılan yumuşak dermal dolgu maddeleri kullanılır. Bu madde süper nemlendiricidir ve göz altı boşluğuna daha taze, daha az çökük, daha dolgun bir görünüm verir. Gözaltı ışık dolgusu, dolguyu enjekte etmek için küçük iğneler kullanan basit ve hızlı bir işlemdir. Rahatınız için lokal anestezi ile, otuz dakikadan kısa sürede dinlenmiş ve zinde görünmek istiyorsanız bu tedavi mükemmeldir.

Çukurlukları ve çökük gözleri derinliklerden geri getirmek için gözaltı ışık dolgu maddeleri enjekte edilir. Bu çukur alanları kaldırarak yorgun görünümü ortadan kaldırabilir ve gölgeleme etkisinden kaynaklanan koyu halkaları hafifletebilir.

Bu tedavi hacmi geri kazandırır, bölgeyi gençleştirir ve aydınlatır, koyu halkaların görünümünü azaltır ve hafiftir ancak son derece etkilidir. En önemlisi, hastalarımıza olan güveni geri kazandırır. Genel sonuç daha genç ve daha taze bir görünümdür. Bu, minimum aksama süresi ile görünümünüzü canlandırabilen, devrim niteliğinde ve cerrahi olmayan, hızlı bir gözaltı ışık dolgu tedavisidir.

Gözaltı Işık Dolgu Tedavisi Sırasında Ne Olur?

Bu çok basit ve hızlı bir işlemdir, bu yüzden gergin hissediyorsanız, umarım içini rahatlatabiliriz. Tedavi prosedürü, ince bir enjeksiyon iğnesi kullanılarak gözaltı bölgesine bir dolgu maddesinin dikkatli bir şekilde sokulmasını içerir. Doktorunuz veya pratisyeniniz dikkatli ve nazik olacaktır ve birçok hasta hiç acı hissetmez. Dolgu enjekte edildikten sonra, elmacık kemiğine karışması ve göz altı bölgeniz için pürüzsüz, sıkı bir temel oluşturması için hedef bölgeye hafifçe masaj yapılır.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonuçları Ne Kadar Sürede Belli Olur?

Prosedürden hemen bir kaldırma etkisi yaşayacaksınız, ancak nihai sonuç iki hafta kadar sürebilir. Dolguların, nem dengesini sağlamak için çevre dokularla bütünleşmek için zamana ihtiyacı vardır ve tedavi edilen bölgedeki cildin rahatlaması ve pürüzsüzleşmesi için zamana ihtiyacı vardır.

Yorgun görünen gözlere veda edin. Kliniğimizde kendinize olan güveninizi yeniden kazanmamıza izin vermek için ücretsiz, zorunlu olmayan bir randevu ayarlamak için bizi arayın.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonuçları Ne Kadar Kalıcıdır?

Gözaltı ışık dolgusu gençleştirmenin sonuçları 12-18 ay arasında sürebilir. Her insanın yaşam tarzına ve diğer faktörlere bağlı olarak farklı sonuçları olacaktır, ancak dolgu maddelerini yılda bir kez tamamlamayı bekleyebilirsiniz.

Gözaltı Işık Dolgu Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavi non-invaziv ve çok basittir, yani tüm süreç normalde 30-45 dakika süren tek bir randevuda tamamlanır.

Gözaltı Işık Dolgusu Tedavisinde İyileşme Ne Kadar Sürer?

İyileşme minimum düzeydedir ve randevudan hemen sonra normal günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz. Bir ila iki gün içinde azalacak bazı lokalize şişlikler olabilir. Gözaltı ışık dolgularınızı aldıktan sonra nasıl görüneceğinizi seveceğinizden eminiz, ancak hyaluronik dolguların ana faydalarından biri de geri dönüşümlü olmalarıdır. Bu, birçok insan için, özellikle de ilk kez tedavi görenler için önemli bir güvenlik ağıdır.

Güveninizi Geri Kazanın

Stres, yorgunluk ve yaş, göz altındaki koyu çukurların ortaya çıkmasına neden olabilir ve bu da bizi yorgun gösterebilir. Birçok hasta, çok fazla kapatıcı uyguladıktan sonra bile koyu halkaları kapatmakta zorlanır ancak basit bir çözüm var.

Gözaltı ışık dolgusu gençleştirme, derinlemesine anatomi bilgisi ve titiz enjeksiyon becerisi gerektirir. Tedavinin kendisi dikkatli bir planlama gerektirir ve bu nedenle bu tedaviyi yalnızca saygın bir klinikte almak çok önemlidir. 

Yorgun görünen gözlere veda edin, İstanbul’da olan kliniğimiz de güveninizi geri kazanmanız için ücretsiz randevu oluşturun.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish