Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul
Botoks

Botoks alın, göz çevresi, kaş arası, dudak üzeri, burun üzerinde oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca mimiklerini çok kullanan kişilerede, kırışıklığa genetik olarak yatkın kişilerde kırışıklık olamadan da oluşumunun önlenmesi için uygulanabilir. Koltuk altı aşırı terleme tedavisinde ve bazı dirençli gerilim tipi baş ağrıları da kullanım alanlarındandır.

Botoks Uygulama Yerleri Nelerdir?

  • Burun üzerindeki çizgilenmeler
  • Göz çevresi kırışıklıkları
  • Alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları
  • Dudak çevresi kırışıklıkları
  • Boyun bölgesi kırışıklıkları
  • Dudak kenarıdan çeneye doğru inen çizgiler
  • Koltuk altı, avuç için ve ayak tabanı terlemeleri

Hizmet Görselleri

Botoks, kırışıklıkların giderilmesi için yapılan ameliyat gerektirmeyen bir enjeksiyon işlemidir. Bir protein türü olan Botoks, “clostridium botulinum” isimli bakteri çeşidinden üretilmektedir. Basit ve acısız uygulama yöntemi sayesinde birçok kişi botoksu tercih etmektedir. Önceleri göz sağlığında ve nöroloji dalında kullanılan bu bakterinin ürünü günümüzde kozmetikte oldukça popülerdir.

Merak Edilenler
Botoksu ne zaman ve niye yaptırmalıyım?
Eğer göz çevreniz genç yaşlardan itibaren gülerken aşırı kırışıyorsa, konuşurken veya birşey okurken sürekli kaş çatma hareketi yapıyorsanız, alın çizgileriniz çok belirginse, kaşınız düşükse, yüzünüzde sarkmalar yeni başladıysa botoks yaptırabilirsiniz.
Botoks tedavisi için uygun bir aday mıyım?
Botoks uygulaması 18-65 yaş arası yapılabilir. Botoks uygulamasında amaç kırışıklıkların oluşmasını ve derinleşmesini engellemektir. Bu nedenle tedaviye erken başlanırsa etkinliği ve sonuçları daha iyi olacaktır. Uygulanacak alanın yaygınlığı ve derinliğine göre kullanılması gereken ilaç miktarı değişkenlik gösterecektir.
Botoks tedavisinin etkinliğini ne zaman farke ederim ve ne kadar sürer?
Botoks tedavisinin sonuçları 3-5 gün sonra başlar. Tedavi etkinliği 3-6 ay devam eder. Tekrar edilen uygulamalar ile tedavinin etkinliği artar.
Botoksun yan etkileri nelerdir?
Yapıldıktan sonra çok kısa süreli kızarıklık ve ödem olabilir. Bazen yapılan bölgede birkaç gün sürebilen geçici küçük morluklar olabilir. Çok nadiren botoksun komşu kasları etkilemesine bağlı geçici asimetri veya göz kapağı düşüklükleri olabilir. Bu tür yan etkiler geri dönüşümlüdür..

Botoks Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yüzümüzdeki mimiklerin çalışmalarıyla beraber yüzde çizgilenmeler meydana gelmektedir. Uzun süreli bu mimiklerin çalışmasıyla, çizgiler de derinleşmektedir. Botoks yüzdeki bu çizgilenmeyi gidermek için yapılan uygulamadır.

Kırışıklık en fazla alın, göz kenarları ve dudak çevresinde görülmektedir. Botoks cilde küçük enjeksiyonlar ile uygulanmaktadır. Uygulama sırasında hafif sızılar hissedilebilir. Sızıyı azaltmak için bölgesel anestezi kremleri kullanılmaktadır. İşlem öncesinde veya sonrasında soğuk kompres yapılarak geçici olarak oluşan ödem ve kızarıklık giderilir.

Botoks cilde uygulandıktan sonra 3 gün-1 hafta içerisinde etkisini gösterebilmektedir. Botoks işlemi öncesinde içerisinde E vitamini bulunan ilaçlar kullanılmamalıdır. İşlemden önce aspirin ve benzeri ilaçları kan sulandırıcı etkileri nedeniyle kullanmamakta fayda vardır. Bu durum işlem sonrası uygulanılan bölgede şişmeler ve morarmalar meydana getirebilir.

Uygulama sonrasında birkaç saat mimik kullanmamaya özen göstermek gerekir. Botoks sonrası spor aktivitelerine de 1-2 gün ara verilmelidir. İşlem yapılan bölgeye birkaç gün hafif masajlar yapmakta fayda vardır. Uygulama sonrasında aynı gün mümkün olduğu kadar yüz üstü yatmamak, uygulanılan bölgeyi temiz tutmak gerekir. Botoks yaptırmaya karar verenlerin Botoks hakkında detaylı bilgiye sahip olmaları önemlidir. İşlem sonrasında bazı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler hafif olduğu kadar ciddi de olabilir.

Botoks yaptırmak isteyenlerin bu yan etkiler hakkında bilgi sahibi olup, sadece konusunda uzman bir hekime kendisini emanet etmesi gerekir. Olası yan etkilerde size müdahale edebilecek tek kişi doktorunuzdur. Ayrıca tecrübeli bir doktor, kırışıklık olan bölgenizi iyi tarayacak, sizin için en uygun dozu en doğru noktalara verecektir. İşlem sırasında hekim kadar uygulamanın yapılacağı merkez de önemlidir. Kullanılan ilaç, enjektörler ve ortamın steril olması gibi önemli detaylar iyi araştırılmalıdır.

Botoks ile İlgili Kampanyalar
Özel günlerde kampanyaları kaçırmayın!
Uygun fiyatlı, yüksek kaliteli hizmeti kaçırmamak için bizleri arayın.
Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish