Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul

Kalıcı Botoks Fiyatları

13.09.2021
Kalıcı Botoks Fiyatları

Kalıcı botoks fiyatları aratma hacmi çok büyük olan bir konudur. Aslında kalıcı botoks diye bir uygulama yoktur. Botoks dediğimiz uygulama seyreltilmiş botulinum toksini kullanan bir uygulamadır. Kullanılan bu toksin madde bir süre sonra etkisini kaybetmeye başladığından dolayı botoks kalıcılık etkisini yitirmeye başlar. Botoksun uygulandığı yere göre değişmekle beraber botoks uygulamaları cildimizde etkilerini 6-15 ay arası değişken süreler boyunca gösterebilirler. Bundan dolayı Kalıcı botoks denen bir uygulama yoktur ve Kalıcı botoks fiyatları şeklinde bu konuyu araştırmak yanlıştır. Botoksun kalıcılık etkisini arttırmanın en iyi yolu ise doktorunuzun tavsiyelerine uymak, Botoks yapıldıktan sonraki birkaç gün yapılan bölgeye dikkat etmek ve uygulanan bölgede botoks etkisi bittiğinde düzenli olarak yeniden yaptırmaktır. Bu öneriler her ne kadar kalıcı botoks etkisi yapmasa da botoksun cildimizdeki etki sürelerini arttırabilir. 

kalıcı botoks fiyatları

Botoks fiyatları ise yaptırılan şehre, hastaneye, kliniğe, doktorun tecrübesine ve botoksun uygulandığı bölgeye göre çok değişiklik gösterir. Özellikle özel hastaneler ve devlet hastaneleri arasında fiyat farkları vardır. Devlet hastaneleri özel hastanelere göre büyük ölçüde daha uygundur. Bu durumun sebebi ise devlet hastanelerinde bu uygulamaların SGK tarafından belirlenen fiyatlandırmalara göre yapılıyor olmasıdır. İstanbul, İzmir ve Ankara’da botoks uygulamaları yapan hastaneler şu şekildedir; 

  • İstanbul Ok Meydanı Araştırma Hastanesi 
  • İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesi 
  • İzmir Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi 
  • Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi 
  • İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi 

Bu hastaneler botoks ve estetik uygulamalar yapan hastanelerden bazılarıdır. Bu hastanelerin dermatoloji bölümüne giderek ayrıntılı botoks fiyatı bilgisi alabilirsiniz. 

Peki Kalıcı botoks denen bir uygulama neden yoktur. Bunun nedeni kullanılan dolgu ve toksinleri vücudumuzun kullanması ve bir süre sonra eritmesidir. Bundan dolayı yapılan botokslar vücudumuzda kalıcı olamamaktadır. Bu erime süreci normal ve olması gereken bir süreçtir. Herhangi bir yan etki gözükmez. 

Botoks ve Kalıcı Botoks uygulamaları ile ilgili en çok sorulan sorular ise “Botoks ne işe yarar?”, “Botoks kimlere yapılmaz?”, “Botoks kaç yaşından itibaren yapılmalıdır?” gibi sorulardır Botoks enjeksiyon yöntemi ile yüzünüze ve vücudunuzun bazı bölgelerine estetik bir görüntü kazandırma işlemidir.

Bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni ise ameliyatsız bir işlem olmasıdır. Botoks 18 yaşın altındaki bireylere, hamilelere, emziren annelere, nörolojik hastalıkları olanlara, bağışıklık sistemi hastalıkları olanlara, botoksun yapılacağı bölgede deri hastalıkları vb. olanlara ve kanda pıhtılaşma problemi olanlara yapılmamalıdır. Çoğu kişi botoksu yaşlılıkta kırışıklıkların artması ile yapılması gereken bir uygulama olarak görmektedir. Ama 18 yaşı geçmiş ve kemik gelişmini tam anlamıyla tamamlamış tüm bireylerde botoks uygulaması doktor kontrolünde olmak şartı ile yapılabilmektedir ve herhangi bir sakıncası yoktur. 

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish