Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul

Çene Dolgusu (Jawline)

Çene Dolgusu (Jawline)
Çene dolgusu; çenedeki hacim kayıplarında ve çeneye istenilen formun verilmesinde kullanılan işlemdir. Günümüz trendi olan oval yüz ve belirgin çeneye sahip olmak isteyen hastaların sıkça başvurduğu bir yöntemdir. Yapısal olarak çenesi küçük olup bundan rahatsız olan hastalar kolayca istedikleri çeneye sahip olabiliyorlar. Aynı zamanda kaza sonucunda çenede oluşmuş olan doku kayıpları ve form bozukluklarında çene dolgusu işlemi ile kolayca giderilebilmektedir.
Çene Dolgusu İle Çenede Nasıl Değişimler Yapılabilir?

  • Çenedeki orantısal sorunlar giderilir,
  • Çene hattının belirginleşmesi sağlanır,
  • Çene ucu ya da hattı öne doğru uzatılabilir.

Hizmet Görselleri
Belirgin yüz hatlarına sahip olmak için uygulanan yüz estetiği çeşitlerinden biri olan jawline çene hattı dolgusu olarak da adlandırılmaktadır. Son dönemde estetik trendi haline gelmiş olan jawline çeneye yapılan müdahalelerle yüz hatlarını belirginleştirme işlemidir.
Merak Edilenler
Çene dolgusunun avantajları nedir?
Çene dolgusu çok büyük cerrahi müdahaleye gerek kalmadan istenilen form ve hacmi hastaya kazandırdığı için çok avantajlı bir uygulamadır.
Çene dolgusu kalıcı mı?
Çene dolgusu hyalüronik asit ile yapıldığında kalıcılığı 6 ay ile 1 yıl arasındadır. Yağ dolgusu ile yapıldığında yaklaşık 2-3 yıl kalıcıdır. Kök hücre destekli yağ enjeksiyonu 5 yıl kalıcıdır.
Çene dolgusu kaç ml?
Jawline dolgusu aslında çene hattını daha keskin hale getirmek için yapılır. Jawline dolgusu klinik koşullarında uyuşturucu kremle uyuşturulduktan sonra ortalama 10 dakika sürer. Jawline dolgusu için gereken miktar kişiden kişiye değişir ve ortalama 1-3 ml arası dolgu kullanılarak yapılır.

Jawline (Çene Dolgusu) Uygulaması Nasıl Yapılır?

Çene dolgusunu yapacak doktor tarafından öncelikle çenenizin yüzünüzle olan uyumu için neler yapılacağı belirlenir. Sonrasında işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülerek işlemin daha konforlu olması sağlanır. Dolgu küçük enjektör vasıtası ile çenede istenilen yerlere uygulanır. Çeneye yapılan uygulamanın etkisi ilk aşamada etkisini gösterir.

İşlem ortalama 15-30 dakika sürer. 1 hafta sonrasında yapılacak kontrol randevusunda gerekli görülen rötuşlar doktor tarafından gerçekleştirilir. İlk hafta sıcak sauna, hamam gibi aşırı sıcak ortamlarda bulunmamaya özen göstermek gerekir. Dolgunun tam olarak çeneye oturması 1 haftayı bulabilir.

Çene Dolgusu (Jawline) ile İlgili Kampanyalar

Özel günlerde kampanyaları kaçırmayın!
İçerik

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish