Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul

Rus Dudak Dolgusu

18.08.2021
Rus Dudak Dolgusu

Rus Dudak Dolgusunun farkı nedir?

Rus dudak dolgusu diğer tekniklerden ayıran ilk faktör uygulama sürecinde dolgunun dudağa azar azar enjekte edilmesi ve çok yüzeysel bir biçimde verilmesidir. Bu yöntemde dolgu dikey şekilde verildiği için üst ve alt dudak arası mükemmel bir şekil alır. Bundan dolayı Rus dudak dolgusunun dolgu enjeksiyonu süreci diğer dolgu enjeksiyonu yöntemlerine göre daha ileri bir tekniktir.

Rus Dudak Dolgusu Uygulaması ve Sonrası

Rus dudak dolgusu uygulaması da diğer uygulamalara benzer şekilde öncelikle bölgesel anestezi yapılır bu sayede acı hissedilmez. Kullanılan dolgu dudak dokusuna en uyumlu dolgu olan hyalüronik asit dolgusudur. Bu işlemde diğer yöntemlere benzer şekilde 15-20 dakika kadar sürmektedir.

Rus dudak dolgusu uygulama sürecinde dolgu azar azar verilir ve hastanın dudağının şekil alış süreci gözlenerek dolgu enjeksiyonuna devam edilir. Dolgu enjeksiyonu dudağa dikey olarak verildiğinden dolayı üst ve alt dudaklar estetik bir biçimde dışarı doğru kıvrılır. Uygulama sürecinde bir hata yapılmadığı sürece dudaklarınız hacim kazanır. Ekstra bir genleşme veya dudaklarınızın ördek dudağı şeklini alma durumu asla gözlenmez.

Rus dudak dolgusu uygulaması sonrası morluklar ve şişlikler oluşabilir bunlar yaklaşık 2-3 gün içinde geçerler ve dudağınız yaklaşık 1 haftanın sonunda yüz hatlarınıza tam olarak oturmuş olur.

Uygulama sonrası iyileşme sürecinde yapılmaması gereken bazı şeyler vardır bunlar; birkaç saat sıcak-soğuk içecek içilmemeli, 2 hafta boyunca diş muayenesine gidilmemeli ve öpüşülmemeli, özellikle ilk 3 gün dudak o durumdayken enfeksiyonlara çok açık olduğundan deniz, havuz vb. yerlere girilmemeli ve yine ilk 3 gün sigara içmemeye özen göstermelisiniz.

Bu önerilere uymanız hem kendinizi riske atmamanız açısından hem de dudak dolgunuzun kalıcılığının artması açısından önemlidir.

rus dudak dolgusu

Rus Dudak Dolgusu Kimlere Yaptırılmamalı?

Rus dudak dolgusu kalp ve böbrek hastalarına, dudağında uçuk bulunan kişilere, Bağışıklık sistemi hastalıkları olan kişilere, nörolojik hastalıkları olan kişilere, kan pıhtılaşmasında sorun olan kişilere, hamilelere, emziren annelere ve 18 yaşın altındaki bireylere yapılmamalıdır.

Rus Dudak Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadardır?

Rus dudak dolgusunun kalıcılığı kişinin cilt tipi ve yaşına göre farklılık gösterir. Ortalama olarak ise işlemin kalıcılığı 12-20 ay arası sürmektedir. Bu süre daha da kısalabilir ya da daha da uzayabilir.

Rus Dudak Dolgusu Fiyatı

Rus dudak dolgusu fiyatı için kesin bir bilgi vermek çok zordur, çünkü kişinin dudak yapısına göre uygulanacak olan dolgu miktarı değiştiğinden dolayı fiyatlar kişiden kişiye değişmektedir. Rus dudak dolgusu fiyatını doktorunuza giderek ve muayene olarak öğrenmek en sağlıklı yol olacaktır

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish