Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

Öncelikle bu nazolabial bölgenin tam olarak neresi olduğunu tarif etmek istiyorum, çünkü böyle tıbbi terimlerde geçen alanlar pek çok kişi tarafından tam olarak bilinmiyor. Bu bölge dudaklarla yanağı ayıran çukura verilen isim aslında. Burun kanadından başlayıp aşağıya doğru devam eder. Yerçekimi etkisiyle yanak dokusunun gevşemesi sonucu nazolabial (NL) oluk giderek derinleşir. Yüzdeki aşağı yönde derin çizgiler yorgun ve deprese bir ifadeye sebep olurlar. Bu da bizim istemediğimiz bir durumdur. Ama öte yandan bilinmesi gereken bir başka konu daha vardır ki yeni doğan bebekte bile nazolabial oluk katlantısı bulunur. Bu bölge gülümseme ile ilgili kasların deriye yapıştığı hattır, dolayısıyla her gülümseyişte burada bir çekinti olması doğaldır. Önemli olan bu oluk giderek derinleştiğinde ortaya çıkan yorgun ifadeyi ortadan kaldırmaktır.

Nazolabial Dolgu Faydaları Nelerdir?

  • Ciltte kolajen üretimini artırır
  • Ağız bölgesine hacim kazandırır
  • Cilde canlılık sağlar
  • Cildi yumuşatır ve daha düz bir görünüm kazandırır
  • Yan etkisi azdır
  • Uygulama hızlı sonuç verir
  • Uygulamanın ardından makyaj yapılabilir

Hizmet Görselleri

Nazolabial Dolguların yapılabilmesi için herhangi bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Bununla birlikte kadın, erkek fark etmeksizin isteyen herkes uygulamayı yaptırabilmektedir. Uygulama 18 yaşından büyük ve nazolabial dolgu yaptırmasını engelleyecek herhangi bir sağlık problemi olmayan her bireye yapılabilmektedir. Bu uygulama kadınlar tarafından daha çok tercih edilse de uygulamayı yaptıran erkeklerin sayısı da oldukça fazladır. Nazolabial dolgu yaptırmak için kırışıklık belirtilerinin ortaya çıkmasına gerek yoktur.

Merak Edilenler
Nazobial dolgu ne kadar kalıcıdır?
Nazolabial dolgunun kalıcılık süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. Uygulama yapılan hastalarda gözlemlenen kalıcılık süresi ortalama 9 ila 18 aydır. Bu süre kişinin bulunduğu çevresel koşullara, dolgu maddesinin kalıcılığına ve sigara kullanımına göre azalır ya da artar.
Nazobial dolgu fiyatı ne kadar?
Nazolabial dolgunun derinliği, enjekte edilecek dolgu maddesinin miktarı gibi etkenler Nazolabial dolgu fiyatları üzerinde değişikliklere sebep olabilir. Detaylı bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Nazobial dolgu etkileri ne zaman görülür?
İşlem yapılır yapılmaz çizginin kaybolduğunu görmek mümkündür. Ancak bölgenin daha canlı görünmesi 10 gün içerisinde gerçekleşir.

Nazolabial Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Nazolabial dolgu uygulaması yaptırmak isteyen hastanın problemi veya problemlerine bağlı olarak uygulama şekli ve uygulanacak doz miktarına karar verilir. Uygulama öncesinde bölge sterilize edilir ve anestezik krem ya da tercihe bağlı nadiren de olsa lokal anestezi kullanılabilir. Böylece hastanın uygulama sırasında acı hissetmesinin önüne geçilir.

İnce iğne veya kanül ile nazolabial dolgu çizgilere enjekte edilir. Diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak nazolabial dolguda tek seferde maksimum dolgu verilmesi tercih edilmez. En doğal ve sağlıklı sonucu elde etmek için daha az hacimli bir uygulama yapılır. Hastanın gülümsemesinde ve mimiklerinde bir değişiklik olup olmadığı gözlemlenir. Bu süreçte nazolabial bölgedeki derinliğin tamamen giderilmemesi hastayı tedirgin etmemeli, bir sonraki seansta sonuç alacağına dair bilgilendirilmelidir. Uygulamayı iki seferde tamamlamak, hastanın daha orantılı, sağlıklı ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlamak içindir.

Nazolabial Dolgu ile İlgili Kampanyalar

Özel günlerde kampanyaları kaçırmayın!
İçerik

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish