Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul

Mezoterapi

16.09.2018
Mezoterapi

Mezoterapi, günümüzde popüler olan cerrahi olmayan kozmetik bir işlemdir. Kozmetik olarak yüz, saç ve vücut uygulamalarında başarılı olarak uygulanan mezoterapi uygulamaları ayrıca sedef, egzema, saç hastalıkları ve kullanılan ilaçların sebep olduğu dermatolojik hastalıkların tedavisinde de güvenle kullanılır. Uygulamada cildin ihtiyaçları belirlenerek kişiye özel karışımlar hedeflenen deri altına enjekte edilir. Enjekte edilen cildin ihtiyacı olan maddeler, yaşlanma süreciyle etkili bir şekilde başa çıkabilen sağlıklı ciltler için ideal ortamı sağlayan büyüme faktörleri, peptitler, antioksidanlar ve minerallerdir. Mezoterapi yirmili ve otuzlu yaşların başlarında da uygulanabilen, sağlıklı cildi korumak için mükemmel bir yoldur.

Cildin yapısının anlaşılması, doğru ürünlerin kullanılması ve dozun ayarlanması dikkat edilmesi gereken konulardır ve dermatoloji uzmanlarınca yapılmalıdır.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Canlı görüntüsünü yitirmiş mat ciltlerde,
  • Esnekliğini yitirmiş, sarkmış ciltlerde,
  • Makyaj, hava kirliliği, yaşam alanlarından gelen etkilerce yorgun ciltlerde,
  • Sigara kullanımından etkilenmiş ciltlerde,
  • Akne, yara ve yanık lekeleri olan ciltlerde,
  • Saç sorunları olanlarda,
  • Bölgesel incelmek isteyenlerde,
  • Selülitlerinden rahatsız olan kişilerde kullanılabilir.

Hizmet Görselleri

Mezoterapi ciltteki fibroblast hücrelerini yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek için daha fazla kolajen üretmek için uyarır. Kozmetik olarak yüz, saç ve vücut uygulamalarında kullanılabilir. Ayrıca kullanım alanlarını sedef, egzama, saç hastalıkları ve kaşıntılı deri döküntüler gibi dermatolojik hastalıklar olarak sıralayabiliriz.

Merak Edilenler
Mezoterapi kaç seans uygulanır?
Seans sıklığı ve sayısı kişiden kişiye değişmekle beraber, 4 hafta arayla 3 seans ile başlanıp, sonrasında ihtiyaca göre 3 ayda 1 seans şeklinde 6 seansa tamamlanabilir.
Mezoterapinin etkisi ne zaman görülür?
Cildin durumuna ve mezoterapi uygulanan bölgeye göre değişmekle beraber çoğunlukla 2-3 seansta olumlu sonuçlar ortaya çıkmaya başlar.
Mezoterapiden sonra nelere dikkat etmek gerekir?
Mezoterapi uygulamasından sonra ilgili bölge birkaç saat yıkanmamalı ve tahriş edici bir ürün kullanılmasından sakınılmalıdır. İlk 24 saat güneş banyosu yapılmaması önerilmektedir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Tedavinin öncesinde profesyonel bir cilt temizliği yapılır. Cilde kremle lokal anestezi uygulanmasının ardından çeşitli vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan ve hyaluronik asit gibi maddelerin kombinasyonu cilt yüzeyinden enjekte edilir. Enjeksiyonda kullanılan iğneler çok ince ve özel tasarım iğnelerdir, bu sayede işlem sırasında ağrı veya acı hissi oluşmaz.

Mezoterapi ile İlgili Kampanyalar
Özel günlerde kampanyaları kaçırmayın!
Uygun fiyatlı, yüksek kaliteli hizmeti kaçırmamak için bizleri arayın.
Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish