Akasya Kent Kule B1 Blok Acıbadem Üsküdar/ İstanbul

Burun Dolgusu

18.08.2021
Burun Dolgusu

Burun dolgusu ameliyatsız bir şekilde burna dolgu enjekte etme yolu ile burnun biçimlendirilebilmesidir. Dolgu malzemesi olarak dolgu ile yapılan estetik uygulamalarında genel olarak tercih edilen hyalüronik asit kullanılır. Burun dolgusu sayesinde burundaki çökmeler ve istemediniz görüntüler dolgu ile doldurularak burnun daha estetik bir görüntüye kavuşması sağlanır.

Genellikle burnun üst kısmındaki kemerli kısmı düzeltme, Burundaki eğrilikleri kapatmada, burnunu düzeltmek için ameliyat sürecine girmiş kişiler tam istediklerini elde edememişler ise ve tekrar ameliyata girmek istemiyorlarsa bu ve bunun gibi durumlar Burun dolgusu ile düzeltilebilir.

Burun Dolgusu Uygulama Süreci ve Sonrası

Burun dolgusu uygulamasında öncelikle anestezik bazı kremler burun bölgesine sürülür ve bu şekilde 20 ila 30 dakika arası beklenir. Bu süreç sayesinde işlem yapılırken herhangi bir acı hissedilmez. Anestezi süreci tamamlandıktan sonra doktorla beraber önceden belirlenen bölgelere dolgu maddesi enjekte edilmeye başlanır. Enjekte etme süreci de yaklaşık 7-10 dakika arası sürer ve burun dolgusu uygulaması bitmiş olur.

Ameliyatsız bir uygulama olduğundan dolayı hastanede 4-5 saat gözetim altında durduktan sonra günlük hayatınıza geri dönüş sağlayabilirsiniz. Taburcu olduktan sonraki süreçte ise morluk, şişlik ve ödem görülmez.

Burunda hafif düzeyde kızarıklık olması bu süreçte olan normal bir durumdur, 1 günün sonunda geçer. Yaklaşık 2-4 gün sonrasında ise burunda gözle görülür biçimde değişim gözlenmeye başlar ve burun vücuda ve yüze tam olarak uyum sağlar. Bu 2-4 günlük süreçte burnunuzu korumalı ve herhangi bir şekilde darbe almasından kaçınmalısınız.

Burun Dolgusunun Kalıcılığı

Burun dolgusu da diğer dolgu temelli estetik uygulamaları gibi kalıcı değildir. Hastanın daha önce burun dolgusu yaptırıp yaptırmadığı, hastanın vücut yapısı, hastanın yaşı vb. etkenlere göre değişmekle beraber kalıcılığı 12-18 ay arası sürer. Bu süreç sonunda hyalüronik asit vücuttan doğal şekilde atılır ve burun eski haline dönmeye başlar.

Bu sürecin herhangi bir yan etkisi yoktur. İlk dolgunuzdan sonra yaptıracağınız burun dolgusunun kalıcılık süresi daha uzun sürer. Bunun yanında burun için estetiğe burun dolgusu ile başlamak ilerde burnunuza cerrahi bir estetik yaptırmak istediğinizde vücudunuz ve burnunuzun buna daha kolay uyum sağlamasına sebep olur. Bundan dolayı burnunuza cerrahi bir estetik uygulama yaptırmadan önce burun dolgusu uygulaması ile başlangıç yapılması önerilir.

Burun Dolgusu Fiyatı

Burun dolgusu fiyatları yaptıracağınız klinik, doktor, şehre göre değişmekle beraber 1750 ile 2250 TL arasında değişmektedir. Dolgu temelli uygulamalarda fiyatı belirleyen ana etken kullanılan dolgu malzemesinin markası ve miktarıdır.

Bundan dolayı net ücret doktorunuzla yapacağınız görüşme sonucunda kullanılacak dolgu malzemesi miktarının belirlenmesi ile ortaya çıkar. Burun bölgesine genellikle uygulanan dolgu miktarlarına bakıldığında ücretin ortalama 1750-2250 aralığında değişebileceğini söylemek mümkündür.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
ArabicEnglishGermanRussianTurkish